Хто стаў “лепшым па прафесіі” на Мядзельшчыне па выніках 2019 года

1088

“Лепшымі па прафесіі” па выніках 2019 года прызнаны:

Надзея Генадзьеўна АНУФРЫЕВА, дырэктар НДЦ “Зубраня”;

Таццяна Генадзьеўна ЕФІМАВА, начальнік упраўлення па адукацыі, спорце і турызме райвыканкама;

Ларыса Уладзіміраўна ЦЫРКУЛЕЎ­СКАЯ, галоўны бухгалтар ААТ “Мядзель­скае аграпрамэнерга”;

Аляксандр Пятровіч АДАМОВІЧ — галоўны ветэрынарны ўрач адасобленага структурнага падраздзялення “Вузлянка” КГУП “Мінскі Камароўскі рынак”;

Іван Іванавіч БАЙКО — трактарыст-машыніст ААТ “Занарачанскі”;

Пётр Іванавіч СКУРКО — камбайнер ААТ “Сваткі”;

Міхаіл Міхайлавіч ШЧУЦКІ — вадзіцель аўтамабіля ААТ “Сваткі”;

Аксана Пятроўна ШВАЙКОЎСКАЯ — аператар машыннага даення малочнатаварнай фермы “Новікі” ААТ “Сваткі”;

Аляксандр Пятровіч КУКІН — аператар па штучным апладненні кароў ААТ “Занарачанскі”;

Ала Віктараўна ВАЙТКО — аператар свінагадоўчага комплексу “Брусы” філіяла ААТ “Вілейскі камбікормавы завод”;

Любоў Чаславаўна АГУРОК — кіраўнік малочнатаварнай фермы “Брылі” ДПУ “Нацыянальны парк “Нарачанскі”;

Наталля Чаславаўна МАЦЮШОНАК — аператар аўтаматычных і паўаўтаматычных ліній, станкоў і ўстановак Мінскага абласнога вытворчага ўнітарнага прадпрыемства “Ілаўскае”;

Аляксандр Вячаслававіч ДУБРОЎСКІ — машыніст экскаватара дзяржаўнага ўнітарнага прадпрыемства меліярацыйных сістэм “Мядзельскае ПМС”;

Сяргей Леанідавіч КУПРЭВІЧ — вадзіцель аўтамабіля лінейнай дарожнай дыстанцыі № 661 філіяла “Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне № 66” РУП аўтамабільных дарог “Мінскаўтадар-Цэнтр”;

Браніслаў Марцінавіч ШЫДЛОЎСКІ — вадзіцель аўтамабіля філіяла КУП “Мін­аблдарбуд”-“Дарожнае рамонтна-будаўнічае ўпраўленне № 133”;

Таццяна Андрэеўна БЕРНЯКОВІЧ — загадчык аддзела магазіна “Еўраопт” у г. Мя­дзеле ТАА “Еўраторг”;

Алена Генадзьеўна ОСІНА — аператар Мя­дзельскага ўчастка паштовай сувязі Вілейскага рэгіянальнага вузла паштовай сувязі Мінскага філіяла РУППС “Белпошта”;

Мікалай Анатольевіч МІСУНА — вадзіцель аўтобуса вытворчага ўчастка г. Мя­дзел філіяла “Аўтобусны парк №4 г. Маладзечна” ААТ “Мінаблаўтатранс”;

Таццяна Леанідаўна ШУВАНАВА — галоўны бухгалтар унітарнага прадпрыемства “ААБ Санаторый Спадарожнік”;

Віктар Эдмундавіч ІВАШКА — вадзіцель участка аўтатранспарту к. п. Нарач раённага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства “Мя­дзельская жыллёва-камунальная гаспадарка”;

Святлана Канстанцінаўна КАБАК — рабочая па комплекснай уборцы і ўтрыманні домаўладанняў раённага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства “Мядзельская жыллёва-камунальная гаспадарка”;

Віктар Іосіфавіч ЧАБАТАР — кіраўнік сялянскай гаспадаркі “Антэй сад”;

Дзмітрый Васільевіч САРОКІН — старшы інспектар крымінальна-выканальніцкай інспекцыі аддзела ўнутраных спраў райвыканкама, маёр міліцыі;

Ірына Анатольеўна КАРАПЕЦЯН — інспектар сектара прапаганды і ўзаемадзеяння з грамадскасцю раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь”, старшы лейтэнант унутранай службы;

Данііл Сяргеевіч ЕМЕЛЬЯНОВІЧ — урач агульнай практыкі (загадчык) Занарацкай амбулаторыі ўстановы аховы здароўя “Мя­дзельская цэнтральная раённая бальніца”;

Людміла Мікалаеўна КАЙКО — медыцынская сястра (старшая) аддзялення хуткай медыцынскай дапамогі ўстановы аховы здароўя “Мядзельская цэнтральная раённая бальніца”;

Алена Віктараўна САМУЛЕНКАВА — настаўнік матэматыкі ДУА “Гімназія-інтэрнат г. Мядзела”;

Анастасія Аляксандраўна КУМІШЧА — дырэктар ДУДА “Цэнтр творчасці, турызму дзяцей і моладзі Мядзельскага раёна”;

Наталля Міхайлаўна БУРАК — дырэктар ДУ “Мядзельскі музей народнай славы”;

Анастасія Паўлаўна ПАДГАЙСКАЯ — сацыяльны работнік аддзялення надомнай сацыяльнай дапамогі ДУ “МЯДЗЕЛЬСКІ ТЭРЫТАРЫЯЛЬНЫ ЦЭНТР САЦЫЯЛЬНАГА АБСЛУГОЎВАННЯ НАСЕЛЬНІЦТВА”.