“Лепшымі па прафесіі” па выніках 2019 года прызнаны:
Надзея Генадзьеўна АНУФРЫЕВА, дырэктар НДЦ “Зубраня”;
Таццяна Генадзьеўна ЕФІМАВА, начальнік упраўлення па адукацыі, спорце і турызме райвыканкама;
Ларыса Уладзіміраўна ЦЫРКУЛЕЎСКАЯ, галоўны бухгалтар ААТ “Мядзельскае аграпрамэнерга”;
Аляксандр Пятровіч АДАМОВІЧ — галоўны ветэрынарны ўрач адасобленага структурнага падраздзялення “Вузлянка” КГУП “Мінскі Камароўскі рынак”;
Іван Іванавіч БАЙКО — трактарыст-машыніст ААТ “Занарачанскі”;
Пётр Іванавіч СКУРКО — камбайнер ААТ “Сваткі”;
Міхаіл Міхайлавіч ШЧУЦКІ — вадзіцель аўтамабіля ААТ “Сваткі”;
Аксана Пятроўна ШВАЙКОЎСКАЯ — аператар машыннага даення малочнатаварнай фермы “Новікі” ААТ “Сваткі”;
Аляксандр Пятровіч КУКІН — аператар па штучным апладненні кароў ААТ “Занарачанскі”;
Ала Віктараўна ВАЙТКО — аператар свінагадоўчага комплексу “Брусы” філіяла ААТ “Вілейскі камбікормавы завод”;
Любоў Чаславаўна АГУРОК — кіраўнік малочнатаварнай фермы “Брылі” ДПУ “Нацыянальны парк “Нарачанскі”;
Наталля Чаславаўна МАЦЮШОНАК — аператар аўтаматычных і паўаўтаматычных ліній, станкоў і ўстановак Мінскага абласнога вытворчага ўнітарнага прадпрыемства “Ілаўскае”;
Аляксандр Вячаслававіч ДУБРОЎСКІ — машыніст экскаватара дзяржаўнага ўнітарнага прадпрыемства меліярацыйных сістэм “Мядзельскае ПМС”;
Сяргей Леанідавіч КУПРЭВІЧ — вадзіцель аўтамабіля лінейнай дарожнай дыстанцыі № 661 філіяла “Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне № 66” РУП аўтамабільных дарог “Мінскаўтадар-Цэнтр”;
Браніслаў Марцінавіч ШЫДЛОЎСКІ — вадзіцель аўтамабіля філіяла КУП “Мінаблдарбуд”-“Дарожнае рамонтна-будаўнічае ўпраўленне № 133”;
Таццяна Андрэеўна БЕРНЯКОВІЧ — загадчык аддзела магазіна “Еўраопт” у г. Мядзеле ТАА “Еўраторг”;
Алена Генадзьеўна ОСІНА — аператар Мядзельскага ўчастка паштовай сувязі Вілейскага рэгіянальнага вузла паштовай сувязі Мінскага філіяла РУППС “Белпошта”;
Мікалай Анатольевіч МІСУНА — вадзіцель аўтобуса вытворчага ўчастка г. Мядзел філіяла “Аўтобусны парк №4 г. Маладзечна” ААТ “Мінаблаўтатранс”;
Таццяна Леанідаўна ШУВАНАВА — галоўны бухгалтар унітарнага прадпрыемства “ААБ Санаторый Спадарожнік”;
Віктар Эдмундавіч ІВАШКА — вадзіцель участка аўтатранспарту к. п. Нарач раённага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства “Мядзельская жыллёва-камунальная гаспадарка”;
Святлана Канстанцінаўна КАБАК — рабочая па комплекснай уборцы і ўтрыманні домаўладанняў раённага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства “Мядзельская жыллёва-камунальная гаспадарка”;
Віктар Іосіфавіч ЧАБАТАР — кіраўнік сялянскай гаспадаркі “Антэй сад”;
Дзмітрый Васільевіч САРОКІН — старшы інспектар крымінальна-выканальніцкай інспекцыі аддзела ўнутраных спраў райвыканкама, маёр міліцыі;
Ірына Анатольеўна КАРАПЕЦЯН — інспектар сектара прапаганды і ўзаемадзеяння з грамадскасцю раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь”, старшы лейтэнант унутранай службы;
Данііл Сяргеевіч ЕМЕЛЬЯНОВІЧ — урач агульнай практыкі (загадчык) Занарацкай амбулаторыі ўстановы аховы здароўя “Мядзельская цэнтральная раённая бальніца”;
Людміла Мікалаеўна КАЙКО — медыцынская сястра (старшая) аддзялення хуткай медыцынскай дапамогі ўстановы аховы здароўя “Мядзельская цэнтральная раённая бальніца”;
Алена Віктараўна САМУЛЕНКАВА — настаўнік матэматыкі ДУА “Гімназія-інтэрнат г. Мядзела”;
Анастасія Аляксандраўна КУМІШЧА — дырэктар ДУДА “Цэнтр творчасці, турызму дзяцей і моладзі Мядзельскага раёна”;
Наталля Міхайлаўна БУРАК — дырэктар ДУ “Мядзельскі музей народнай славы”;
Анастасія Паўлаўна ПАДГАЙСКАЯ — сацыяльны работнік аддзялення надомнай сацыяльнай дапамогі ДУ “МЯДЗЕЛЬСКІ ТЭРЫТАРЫЯЛЬНЫ ЦЭНТР САЦЫЯЛЬНАГА АБСЛУГОЎВАННЯ НАСЕЛЬНІЦТВА”.