Лепшыя па прафесіі

140

На злёце перадавікоў галін народнай гаспадаркі Мядзельшчыны, які адбыўся ў мінулую суботу, па выніках 2011 года шэрагу работнікаў уручаны пасведчанні «Лепшы па прафесіі» з занясеннем іх прозвішчаў на раённую Дошку гонару:

Сівіцкі Віктар Уладзіміравіч — трактарыст-машыніст ААТ «Сваткі»;

Колбун Аляксандр Мікалаевіч — камбайнер птушкафабрыкі «Новая зара»;

Зянько Аляксандр Міхайлавіч — вадзіцель птушкафабрыкі «Новая зара»;

Суша Алена Антонаўна — аператар машыннага даення кароў фермы «Жалезнікі» ААТ «Занарацкі»;

Сценнікава Лідзія Уладзіміраўна — жывёлавод ААТ «Міжазёрны край»;

Качарго Святлана Васільеўна — аператар СК «Брусы» філіяла ААТ «Вілейскі камбікормавы завод»;

Кукін Аляксандр Пятровіч — аператар па штучным апладненні жывёлы і птушкі УП «Малочнатаварная ферма «Сырмеж»;

Сурвіла Наталля Мікалаеўна — упраўляючая фермы «Жалезнікі» ААТ «Занарацкі»;

Мінчук Тамара Уладзіміраўна — галоўны аграном ААТ «Сваткі»;

Дытко Уладзімір Аляксандравіч — галоўны заатэхнік СК «Брусы» філіяла ААТ «Вілейскі камбікормавы завод»;

Аўрэйцавіч Лія Мечыславаўна —  галоўны ветэрынарны ўрач СК «Брусы» філіяла ААТ «Вілейскі камбікормавы завод»;

Лакуціеўскі Віктар Іосіфавіч — галоўны інжынер ААТ «Свір-Агра»;

Каўрус Пётр Уладзіміравіч — дырэктар ААТ «Занарацкі»;

Субач Віктар Іосіфавіч — старшыня Свірскага пасялковага выканаўчага камітэта;

Зяленіна Святлана Міхайлаўна — начальнік вытворчай лабараторыі Нарацкага філіяла ААТ «Маладзечанскі малочны камбінат»;

Аўрэйцавіч Міхаіл Іпалітавіч — машыніст-трактарыст ДУП «Мядзельскае прадпрыемства меліярацыйных  сістэм»;

Купрэвіч Сяргей Леанідавіч — вадзіцель аўтамабіля філіяла «Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне № 66»;

Будзько Дзмітрый Іванавіч — старшы інспектар крымінальна-выканаўчай інспекцыі РАУС;

Мітуневіч Уладзіслаў Валянцінавіч — старшы вадзіцель пажарнай аварыйна-выратавальнай часці №4 к. п. Нарач раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях;

Стадольнік Святлана Аляксандраўна —  фармацэўт-рэцэптар  аптэкі № 135 к. п. Нарач;

Адамовіч Лідзія Андрэеўна — медыцынская сястра анкалагічнага кабінета паліклінікі ўстановы аховы здароўя «Мядзельская цэнтральная раённая бальніца»;

Мінкоўская Людміла Вячаславаўна — дырэктар Старамядзельскага Дома культуры і вольнага часу;

Ракецкая Ірына Мікалаеўна — сацыяльны работнік ДУ «Мядзельскі тэрытарыяльны цэнтр  сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва»;

Камінецкая Наталля Эдвардаўна — прадавец магазіна «Прадукты» аграгарадка Княгінін ПУП «Крывіцкае рознічна-гандлёвае прадпрыемства»;

Новік Раіса Уладзіміраўна — паштальён аддзялення паштовай сувязі Мядзел Мінскага філіяла РВПС;

Чайкоўскі Уладзімір Анатольевіч — вадзіцель грузавога аўтамабіля вытворчага ўчастка г. Мядзел філіяла «Аўтамабільны парк №4″ г. Маладзечна»;

Лісоўская Яніна Віктараўна — санітарка РУП «Санаторый «Прыазёрны»;

Кушнір Мікалай Дзмітрыевіч — вадзіцель аўтапагрузчыка «Амкадор» РВУП «Мядзельская  жыллёва-камунальная  гаспадарка»;

Грузд Аксана Мікалаеўна — старшыня праўлення раённага спажывецкага таварыства;

Колтан Аксана Валер’еўна — настаўнік гісторыі ДУА «Гімназія-інтэрнат г. Мядзела».